słuchawki

Prezenty świąteczne dla pracowników

Zbliża się czas świąt Bożego Narodzenia – chyba niemal wszystkie przedsiębiorstwa w tym czasie decydują się na zorganizowanie firmowej wigilii. To dobry moment na podsumowanie minionego roku, wręczenie wyróżnień pracownikom, którzy wyjątkowo dobrze się spisali, a także podziękowanie całej załodze za to, że każdego dnia pracuje na sukces firmy.

Jakie gadżety nadają się na upominek?

personalizowany kubekOprócz suto zastawionych stołów, pracodawcy powinni pomyśleć o upominkach dla pracowników. Oczywiście standardem są zestawy słodyczy – można na przykład zrobić wyjątkowe zestawy złożone z smakołyków, ale też świątecznej herbaty. Z pewnością niektórzy pracodawcy wpadną na to, aby wręczać teamowi tak zwane kurzołapy – czyli różnego rodzaju świąteczne figurki, których jedynym zadaniem jest stanie i kurzenie się – aż do momentu, gdy w domach rozbieramy choinkę i chowamy wszystkie dekoracje głęboko do szafy, z której wyciągnięte zostaną dopiero w przyszłym roku. Jeśli mimo wszystko chcemy dać pracownikom coś materialnego, co nie zostanie zjedzone w kilka dni, może lepiej postawić na rzeczy bardziej praktyczne – na przykład firmowe kubki czy długopisy. Gadżety reklamowe oferowane w Łodzi to także parasolki, etui na długopisy czy okulary, jak i pendrive.

słuchawkiMożemy pokusić się także o plecaki, ekologiczne notesy, a dla osób dojeżdżających do pracy rowerem – o odblaskowe zawieszki. Pracownicy narażeni na stres, na przykład w związku ze stałym kontaktem z klientem, mogą poprawiać sobie samopoczucie antystresowymi piłeczkami. Z kolei ci, którzy, pracując przy komputerze, mogą potrzebować chwili skupienia, ucieszą się z nowych słuchawek. Wszystko opatrzone logo firmy. Oczywiście w przypadku dużego przedsiębiorstwa, w którym pracodawca nie zna dobrze swoich podopiecznych, ciężko o spersonalizowane prezenty – można nie wiedzieć, komu przyda się lampa błyskowa do smartfona, a kto zdecydowanie bardziej byłby zadowolony z ładowarki indukcyjnej, małego zestawu narzędzi czy parasola. Małe firmy mogą pozwolić sobie na ten komfort tworzenia zindywidualizowanych prezentów, jednak i tu należy mieć na uwadze to, że powinny być one podobnej wartości, żeby między pracownikami nie pojawiło się rozgoryczenie, rozczarowanie, czy, o wiele gorzej, zawiść.

Wydaje się więc, że w każdym przypadku lepiej postawić na tradycyjną, „ogólną” paczkę, w której obok najlepszych słodyczy znajdą się także długopisy z logo firmy oraz kubki (najlepiej termiczne – zimą z pewnością każdy z chęcią by z takich korzystał). Wszystko zależy oczywiście od pracodawcy, warto jednak zadbać o to, aby pracownicy zapamiętali wigilię na długo. Wtedy na pewno po Nowym Roku wrócą zmotywowani do pracy.