identyfikacja wizualna dla firm

Praca nad identyfikacją wizualną dużego przedsiębiorstwa

Otwierając dużą firmę trzeba mieć wiele pomysłów na jej wypromowanie. Same działania marketingowe, uroczyste otwarcie i zaproszenie przyszłych kontrahentów to dopiero początek działań, które wymagają dokładności i staranności. Niemal każde przedsiębiorstwo, które profesjonalne podchodzi do swojej działalności, musi posiadać identyfikację wizualną.

Identyfikacja wizualna a wybór fontu

identyfikacja wizualna dla firmSkłada się na nią wiele czynników, dlatego jej wykonaniem nie zajmuje się ktoś wewnątrz firmy, a często agencje interaktywne, które wiele takich projektów mają już za sobą. Kreowanie wizerunku na rynku rozpoczyna się od zaprojektowania logo. To one stanowi podstawę kolorystyczną zarówno strony internetowej, wizytówek, jak i nawet najmniejszego gadżetu reklamowe. Spójność między każdym elementem gwarantuje wzrost rozpoznawalności i na pewno zapadnie w pamięć każdemu użytkownikowi. Kompleksowa identyfikacja wizualna dla firm to także charakterystyczna czcionka, która można zostać zaprojektowana na zamówienie przez doświadczonego grafika. Ten typ działań ma na celu zbudowanie marki poprzez wykorzystanie znaków rozpoznawczych zarówno w sieci, jak i wśród innych środkach przekazu publicznego. Przydaje się to zwłaszcza podczas dużych konferencji, czy targów pracy, gdzie osoby noszące koszulki z logo firmy rozdają reklamowe gadżety. Tam oczywiście znajduje się zaprojektowana czcionka, zachowana zostaje wybrana kolorystyka wraz z logo.

identyfikacja wizualna dla firmWszystkie te działania mają na celu wbić do pamięci użytkowników znak rozpoznawczy, który zawsze będzie kojarzony z danym przedsiębiorstwem. To samo dotyczy projektu wizytówek każdego pracownika – jeden styl utrzymany dla każdego z pracowników. Pozwala to rozpoznać firmę wśród konkurencji właśnie dzięki jej charakterystycznym znakom i cechom. Inwestycja w profesjonalnie wykonaną identyfikację wizualną zwróci się w postaci nowych klientów, kontrahentów oraz dodatkowych zyskach w sprzedaży, co na pewno zostanie docenione przez właściciela. Cały proces rozpoczyna się od sprecyzowania oczekiwań względem każdego z elementów identyfikacji, do czasu akceptacji całego projektu można wprowadzać liczne poprawki, które pozwolą zaprojektować rozpoznawalność marki. Każdorazowe wykonanie takiego projektu przez agencje interaktywne zdecydowanie zmniejsza ich możliwości.

Jednak kreatywni pracownicy zawsze znajdą rozwiązanie, by zbudować identyfikację wizualną dla danego przedsiębiorstwa, wykorzystując tylko unikalne elementy. Wycena usług odbywa się indywidualnie, w zależności od wybranego pakietu, jednak decydując się na profesjonalizm należy pamiętać, że taka usługa zawsze sporo kosztuje.