stoisko degustacyjne

O czym pamiętać przy wyborze stoiska degustacyjnego?

Wprowadzając nowy produkt do swojej oferty, chcielibyśmy zachęcić do jego kupna jak największą liczbę osób. Nikt jednak nie lubi kupować niczego w ciemno – bardzo często wolimy najpierw coś spróbować, ocenić smak, a dopiero potem decydujemy się na zakup.

Stoisko degustacyjne musi być wytrzymałe

stoisko degustacyjneDlatego też warto postawić na promocję polegającą na degustacji produktów – to rozwiązanie sprawdza się w wielu marketach i supermarketach. Standardowe stoisko degustacyjne składa się z głównego blatu, na którym będą prezentowane próbki, a także z kilku półek – możemy więc schować przed wzrokiem klienta potrzebne nam rzeczy, takie jak deska do krojenia czy nóż. Dzięki temu zachowamy porządek na swoim stanowisku degustacyjnym. Wybierając stoisko degustacyjne, zwracajmy uwagę na to, czy blat jest obramowany – to istotne, gdyż będzie stanowiło to zabezpieczenie przed przypadkowym zsunięciem się produktów z blatu. Stoiska degustacyjne są zazwyczaj wykonane z aluminium – zapewnia ono wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, ale przy tym jest lekkie, dzięki czemu transport standu nie stanowi żadnego problemu, zwłaszcza że standy są składane. W zwykłej dużej torbie bagażowej zmieszczą się ściany boczne, blat i front.

stoisko degustacyjneTa funkcjonalność jest niezwykle istotna. Ponadto montaż stoiska degustacyjnego jest niezwykle prosty – poradzi sobie z nim każdy, dlatego też nie musimy martwić się o zatrudnienie żadnych specjalistów: każda hostessa zbuduje stoisko degustacyjne w kilka chwil. Stojąc przed wyborem standu, weźmy pod uwagę także to, czy jest on wyposażony w kółka – pozwolą one na przesuwanie standu w różne miejsca, przy czym nie będzie konieczne ściąganie produktów z półek i tac z próbkami z blatu. Zamontowane kółka są więc sporym ułatwieniem i zapewniają dużą wygodę. Kolejną kwestią, nad którą możemy się zastanowić, jest to, czy stoisko degustacyjne jest w dodatkowy sposób wzmocnione, dzięki czemu zwiększamy jego wytrzymałość – nie jest to konieczne, ale przydatne. Najważniejszą sprawą jest jednak grafika reklamowa, która powinna znaleźć się na froncie standu, a najlepiej także na górnym szyldzie oraz na ściankach bocznych – w ten sposób z pewnością będzie przyciągać uwagę klientów. Problem może stanowić także sama grafika – jeśli jeszcze nie posiadamy własnego projektu, nic straconego: wielu producentów stoisk degustacyjnych oferuje przygotowanie nowego projektu, który zostanie umieszczony na naszym standzie.

Z pewnością wygląd stoiska degustacyjnego ma duże znaczenie, dlatego zadbajmy o to, aby grafika reklamowa była wysokiej jakości, a sam stand prezentował się estetycznie i solidnie.