grawerowanie

Grawerowanie laserem – co to takiego

Urządzenia laserowe wykorzystywane są obecnie z powodzeniem w branży obróbki różnego rodzaju materiałów. Pozwalają one na ich cięcie, jak i grawerowanie. Dlaczego te usługi zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością? Wynika to z tego, że grawerowanie laserowe, jak i cięcie, mają mnóstwo zalet.

Grawerowanie w różnych cenach

grawerowanie Przede wszystkim są to działania naprawdę szybkie – urządzenia działają błyskawicznie i to, co w inny sposób zajmowałoby nam więcej czasu, dzięki laserowi trwa raptem kilkanaście sekund. Oznacza to, że możemy uzyskać o wiele lepszą wydajność, jest to bardzo ważne zwłaszcza gdy zajmujemy się masowym obrabianiem przedmiotów. Równocześnie wśród zalet urządzeń laserowych wymienia się elastyczność. Chodzi o to, że można bez problemu ustawić konkretne parametry dla danego procesu, duży obszar roboczy urządzenia sprawia, że możemy poddawać obróbce nawet przedmioty o sporych gabarytach, ponieważ i tak zmieszczą się one na stole. Kolejna zaleta laserowego cięcia i grawerowania jest taka, że działania te nie wiążą się z powstawaniem odpadków. Laser działa precyzyjnie, krawędzie są zawsze czyste, pozbawione opiłków, nie są na nich widoczne żadne postrzępienia. Właściwie po zastosowaniu obróbki laserowej, nie jest konieczne przeprowadzanie dodatkowej obróbki wykończeniowej, ponieważ przedmiot będzie odznaczał się idealnym, pożądanym kształtem.

grawerowanie Jednak niestety trzeba zauważyć, że takie precyzyjne grawerowanie w Krakowie potrafi sporo kosztować. Widełki cenowe są jednak dość szerokie, dlatego z pewnością w województwie małopolskim znajdziemy firmę, która wykona dla nas obróbkę laserową na warunkach finansowych, które nam odpowiadają. Pamiętajmy jednak, że zbyt tania usługa może świadczyć o tym, iż przedsiębiorstwo nie dysponuje sprzętem najwyższej jakości, a wówczas efekty grawerowania mogą różnić się od tych, których oczekiwaliśmy, oczywiście na minus. Najlepiej więc wybrać krakowską firmę, która oferuję usługę w średniej cenie, będziemy wiedzieć, że nie przepłacimy, a jednocześnie będziemy mogli cieszyć się dobrym grawerem. Technika grawerowania laserowego może być wykorzystana na naprawdę różnych materiałach, możemy zgłosić się do takiej firmy, gdy zależy nam na obróbce metalu, ale nie tylko. Grawer może powstać również na materiałach akrylowych.

Te są najczęściej wykorzystywane do produkcji podświetlanych napisów reklamowych, dlatego dobry grawer jest na nich obowiązkowy. Laser bardzo dobrze poradzi sobie także z innymi tworzywami sztucznymi, na przykład z płytami z polipropylenu czy polietylenu. To dobry wybór także do obróbki drewna, tektury i papieru.