najlepsza drukarnia online

Drukarnia stacjonarna czy online?

Handel elektroniczny jest coraz bardziej popularny. Nic dziwnego, możemy bez wychodzenia z domu kupić różnego rodzaju dobra oraz usługi. Wykonujemy przelew i po prostu czekamy, aż do naszych drzwi zapuka kurier. Żadnego wysiłku – nic dziwnego, że w świecie fast life coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z takiego rozwiązania.

Zalety drukarni online

najlepsza drukarnia onlineOgromna ilość sklepów internetowych, w których możemy kupić już niemal wszystko, doskonale zachęca do korzystania ze swoich ofert. Już firmy z każdej branży oferują swoje usługi także przez Internet – nie ominęło to nawet drukarni. Choć dotychczas wielu osobom wydawało się, że drukarnie to biznes typowo stacjonarny, wcale tak nie jest. Dzięki przeniesieniu tego typu usług do Internetu, nie musimy obawiać się już stania w długich kolejkach i czekania, aż osoba obsługująca sprzęty wydrukuje nam nasz projekt. Teraz tylko za pośrednictwem formularza wysyłamy plik do druku, a potem możemy go w dogodnym czasie odebrać. Najlepsza drukarnia online oferuje przez Internet szeroki zakres usług, to nawet reklama wielkoformatowa. Jeśli marzy nam się piękny baner, możemy go zamówić przez Internet. Wystarczy, że określimy jego długość oraz szerokość – dobre drukarnie proponują banery od 1m x 1m do nawet 10 m x 3 m. Jak widać, wybór zależy od naszych potrzeb.

najlepsza drukarnia onlineW dodatku w dobrych drukarniach pracują graficy, więc nawet jeżeli nie mamy gotowego projektu, który chcemy wydrukować, to możemy zlecić profesjonalistom jego wykonanie. W ten sposób nie musimy szukać osobno firmy zajmującej się projektowaniem reklam, gdyż grafik pracujący w drukarni również zna się na rzeczy i z pewnością dobrze wykona swoje zadanie. Oczywiście jeśli tylko dokładnie określimy, czego potrzebujemy. Zazwyczaj duży baner reklamowy taka drukarnia wykonuje w 5-7 dni roboczych. Oczywiście w przypadku małych projektów wszystko dzieje się o wiele szybciej, jednak jeśli chodzi o reklamę wielkoformatową, jest to czas standardowy i większość drukarni oferuje podobny. Pamiętajmy o tym, że plik przesłany do druku powinien spełniać konkretne wymagania.

A więc przede wszystkim powinien być w odpowiednim formacie – najczęściej jest to .jpg lub .tif, ale drukarnie przyjmują także pliki .pdf, .psd oraz .cdr. Bardzo ważne jest jednak, aby rozdzielczość obrazu wynosiła 300 dpi. W innym przypadku jakość może nie być zgodna z oczekiwaną. Pamiętając o tym i wysyłając odpowiednio przygotowany plik, z pewnością ucieszymy się z efektów, gdyż będą one dokładnie takie, o jakich wcześniej marzyliśmy.